Haber

Mehmet Sarı’dan Muhittin Böcek’e su hatırlatması: “En ucuz su Amasya’da tonu 1 lira”

Türkiye’de içme suyunun tonu 1 liradan en ucuza satıldığı şehir Amasya’nın Belediye Başkanı Mehmet Sarı, sudan ucuza birebir fiyat tarifesini tüm yıl boyunca uygulayacağını belirtti. misyon dönemi. Su indirimiyle bir ilki gerçekleştirdiğini anlatan Sarı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e Amasya’da en ucuz suyun tarifesiz 1 liradan satıldığını hatırlattı.

“1 lira diyoruz 50 ton kullansanız da olur”

“Türkiye’de bir ilke imza atıyoruz. 5 tona kadar suyu tondan 1 liraya veriyoruz” diyen CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, bir ton suyu 1 liraya sattıklarını hatırlattı. herhangi bir tarife farkı olmadan bir yıldan fazla. “Cumhurbaşkanımız 5 tona kadar su için 1 liradan bahsediyor. Biz 1 lira diyoruz, 50 ton da kullansanız fark etmez” dedi.

Ramazan ayı, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı tatillerinde vatandaşlara ücretsiz su verdiklerine değinen Önder Sarı, Muhittin Böcek’e tavsiyelerde bulundu, “Üniversite öğrencilerinden su ücreti almıyoruz. öğrenci evlerinde yaşıyoruz. Tek isteğimiz vatandaşlarımızın duasını almak.”

HES’te üretilen enerjinin geliri ile suyun maliyeti amorti edilmektedir.

Kentin en yüksek dağı olan Akdağ’ın eteklerinde içme suyu hattına Türkiye’de ilk kez kurdukları HES’te ürettikleri enerjinin getirisi ile suyun maliyetini amorti ettiklerini vurgulayan Sarı, “Biz Aylık yaklaşık 7 milyon TL’lik fatura çıkartın. Amasya’nın üçte birini kapsayacak. Elektrik üretiyoruz” dedi. – AMASYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu